Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Ομάδα ορκισμένη να παλέψει κάτω από οποιεσδήποτε συνθήκες παρουσιάστηκε σήμερα στη Νάουσα ο Α.Ο Χαλκίς.

Η ομάδα της Εύβοιας είχε να αντιμετωπίσει τις άσχημες καιρικές συνθήκες και τον άσχημο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Νάουσας.Αξίζει να σημειωθεί πως δύο φορές ο διαιτητής του αγώνα διέκοψε το παιχνίδι γιατί η ορατότητα ήταν περιορισμένη από πυκνή ομίχλη,που επικρατούσε στο γήπεδο.
Οι παίχτες του Παναγιώτη Τοκπασίδη μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις το 1' ο Γκιόκας μέσα στην περιοχή,πριν σουτάρει ανετράπη από τον τερματοφύλακα της Νάουσας,Κύρου..!οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι το οποίο όμως αρνήθηκε ο διαιτητής του αγώνα.Στο 8' λεπτό,ανατροπή του Γασπαράτου από τον Βαλκάνο,μέσα στην περιοχή ο διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι υπέρ της Νάουσας.Το πέναλτι εκτέλεσε ο ίδιος παίχτης που το κέρδισε ,ο Γασπαράτος και απόκρουσε ο Ντουμάνης,κρατώντας την ομάδα της Χαλκίδας στον παιχνίδι.Στο 16'λεπτό ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα για 4'λεπτα λόγω Πυκνής ομίχλης.Στο 24' ο Μουσικάκης ανέτρεψε τον Γκαράνη και ο διαιτητής υπέδειξε την έσχατη των ποινών,αποβάλλοντας και τον Μουσικάκη με απευθείας κόκκινη κάρτα.Το πέναλτι εκτέλεσε ο Ευστάθιου δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα της Χαλκίδας.Με αυτό το σκορ(0-1) η ομάδα της Χαλκίδας πήγε στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Νάουσας πίεσε και στο 60' σέντρα σουτ του Γασπαράτου αιφνιδίασε τον Ντουμάνη και ισοφάρισε το παιχνίδι(1-1)!!λεπτά αργότερα και στο 65' πάλι ο Γασπαράτος με ψηλοκρεμαστό σουτ ''κρέμασε'' τον Ντουμάνη και έκανε το 2-1.Στο 73' λεπτό ο αγώνας διεκόπη για 7 λεπτά λόγω Πυκνής ομίχλης.Η ομάδα της Χαλκίδας είχε τα ψυχικά αποθέματα στα τελευταία λεπτά και βγήκε μπροστά  και στο 86' κέρδισε πεναλτι,όταν η μπάλα βρήκε  στο χέρι του Περηφανόπουλου.Ο Ευσταθίου ανέλαβε να εκτέλεσει  του δευτερου πέναλτι για την ομάδα της Χαλκίδας,κάνοντας το 2-2.