Σάββατο 9 Αυγούστου 2014

Τα Ζάρητρα πρωταθλητής στο καλοκαιρινο Τουρνουά της Ακαδημίας Αίολος. Το Αργυρό μετάλλιο η Βρύση

Ολοκληρώθηκε στις εγκαταστάσεις της Ακαδημίας Αόλος το καλοκαιρινό Τουρνουά ποδοσφαίρου.
Αντίπαλοι στον τελικό της διοργάνωσης ο ΑΟ βρύσης και ο ΑΟ Ζάρητρα. Σε ένα κατάμεστο από κόσμο γήπεδο άρχισε ο τελικός με τους οπαδούς της Βρύσης να κλέβουν την παράσταση αφού ήταν περισσότεροι και εκδηλωτικοί. Με την ομάδα της Βρύσης να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος κύλησε ο αγώνας. Η ομάδα της Βρύσης έχασε αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει αλλά κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με κεφαλιά του Μπούσι ύστερα από κόρνερ 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη Ζάρητρα ισορόπησαν και κατάφεραν με πλασέ του Γκίκα να ισοφαρίσουν 1-1. Στην συνέχεια ο αγώνας έγινε ντέρμπι, χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν με την βρύση να χάνει πιο κλασικές ευκαιρίες και δυο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς πάει για παράταση τα Ζάρητρα κέρδισαν φάουλ που εκτέλεσε εύστοχα ο Γκίκας για να γράψει το τελικό Βρύση-Ζάρητρα 1-2 και την ομάδα των Ζαράκων να πανηγυρίζει τον φετινό τίτλο.