Δευτέρα 27 Ιουνίου 2011

Έκανε το...τρεμπλ η Μαγούλα!

Στο δημοτικό στάδιο Χαλκίδας έλαβε χώρα το απόγευμα του Σαββάτου ο τελικός κυπέλου ερασιτεχνών Ελλάδος με την ομάδα του Αστέρα Μαγούλας να επικρατεί του Αγράτη Λιανοκλαδίου με σκορ 2-0 και να κατακτά το τρόπαιο(το τρίτο τη φετινή σεζόν μετά την κατάκτηση του πρωταθλήματος στον 7ο όμιλο της Δ' Εθνικής και του κυπέλου της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής). Να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο ο Αγρότης Λιανοκλαδίου ήταν καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο όμως δεν εκμεταλλέυτηκε τις εικαιρίες που του παρουσιάστηκαν, στο β' ημίχρονο όμως, το σκηνικό άλλαξε άρδην ειδικότερα μετά το 60ο λεπτό όταν ο Αστέρας Μαγούλας πήρε τα ηνία και κατάφερε μέσα σε πέντε λεπτά(στο 70' με τον Σερεπά και στο 75' με τον Καραμάνο) να βάλει τις βάσεις της δίκαιης όπως αποδείχθηκε νίκης.