Τρίτη 14 Ιανουαρίου 2014

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η Κύμη επί του Μαχητή Τερφιθέας

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η Κύμη επί του Μαχητή Τερφιθέας. Έτσι έφτασε στα 28 συνεχόμενα αήττητα παιχνίδια, ένα ρεκόρ που ξεκινά από την περσινή χρονιά.
Στο πρώτο μέρος ο Μαχητής έκανε την μοναδική του ευκαιρία με τον Κρεββατά στο 4΄λεπτό. Στην συνέχεια η ομάδα της Εύβοιας ανέβασε ρυθμό και στο 35΄λεπτό δεν της καταλογίστηκε πέναλτι σε χέρι του Αθανασίου.

Το δεύτερο μέρος άνηκε εξ ολοκλήρου στους φιλοξενούμενους που αν ήταν λίγο τυχαιροί θα έφευγαν με τους 3 βαθμούς.
 Στο 46΄ ο Τσομπάνης σουτάρει επάνω στον τερματοφύλακα. Δυο λεπτά αργότερα ο Μαλάκος κάνει το 1-0, εκμεταλλευόμενος μια αμυντική ασυνεννοησία. Στο 55΄ο Δήμου με πλασέ κάνει το 1-1.

Στο 72΄ ο Αλμπάνης με σουτ δεν καταφέρνει να πετύχει τέρμα και στο 75΄ο Μπλατσιώτης μόνος με πρόσωπο προς την εστία, στέλνει την μπάλα με κεφαλιά άουτ.
Στο 82΄έγινε η ευκαιρία του αγώνα, ο Φαρουκ σουτάρει και η μπάλα τραντάζει το δοκάρι, στην επαναφορά ο Αλμπάνης πλασάρει αλλά αποκρούει ο Μπρέλλας με υπερένταση επάνω στην γραμμή.