Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

Νικητή τον ΑΟ Αυλωναρίου είχε το ντέρμπι του Νότου. Διαμαρτύρεται έντονα ο Ταμυναϊκός για γκολ που δεν μέτρησε

Τον ΑΟ Αυλωναρίου είχε νικητή το ντέρμπι της Νότιας Εύβοιας. Στο Δημ. Γήπεδο Ν. Κούκης το
Αυλωνάρι υποδέχθηκε τον Ταμυναϊκό και πηρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς με 1-0.

Μια νίκη που αμφισβητούν οι του Ταμυναϊκού που διαμαρτύρονται για γκολ που δεν μέτρησε στις καθυστερήσεις 93'. Στο αγωνιστικό τομέα οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας σε ένα πρώτο μέρος με μοιρασμένες ευκαιρίες, ενώ στην επανάληψη ο Ταμυναϊκός ήταν καλύτερος αλλά δεν κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.
Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα
16' Πλασέ του Αργύρη από κοντά ελάχιστα άουτ
27' Κεφαλιά Σκοντόβολου ελάχιστα άουτ
31' Τετ-ατέ Τσαλιαγκού Β που πλάσαρε με τον Κότσαρη να σώζει.
34' Δυνατό σουτ Βογιατζή άουτ
39' Ο Μακρής μπήκε στην περιοχή κέρδισε ολές τις κόντρες και από μπλάγια θέση πλάσαρε ανοίγοντας το σκορ 1-0
41' Σέντρα του Σκοντόβολου, κεφαλιά του Σταμέλου έδιωξε ο κεφάλας σε κόρνερ
54' Μέσα στην μικρή περιοχή ο Σκοντόβολος δεν κατάφερε να πλασάρει
58' Νέο τετ-ατετ Τσαλιαγκού Β μπλόκαρε ο Κότσαρης
75' Διαμαρτυρία του Αυλωναρίου για ανατροπή του Δημά μέσα στην περιοχή.
92' Η φάση που διαμαρτύρεται ο Ταμυναϊκός, Μέσα στα καρέ του Αυλωναρίου επικρατεί σύγχυση, η μπάλα καταλήγει στον Καρατζά που σουτάρει με εξουδετερομένο τον Κεφάλα, η μπάλα πηγαίνει προς τα δίχτυα και ο Φραγγής την διώχνει. Ο Διαιτητής κ Πάνος δείχνει συνέχεια ενώ όλος ο Ταμυναϊκός διαμαρτύρεται ότι η μπάλα είχε περάσει την γραμμή όταν την έδιωξε ο παίκτης του Αυλωναρίου και μάλιστα ισχυρίζονται ότι την απομάκρυνε με το χέρι.
Το τελικό σφύριγμα βρήκε τον ΑΟ Αυλωναρίου νικητή με 1-0.