Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014

Ήττα για την Κύμη μέσα στα Τρίκαλα

Ήττα για την Κύμη μέσα στα Τρίκαλα όπου ηττήθηκε με 1-0 από την ομώνυμη ομάδα.

Κακό και για τις δύο ομάδες το πρώτο ημίχρονο με΄λίγες φάσεις ενώ η Κύμη είχε την ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ όταν ο Τσομπάνης από καλή θέση αστόχησε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Δεν κινδύνευσε στην συνέχεια η Κύμη και το ημίχρονο έληξε 0-0
Στην επανάληψη δεν παίχθηκε καλό ποδόσφαιρο και σε μια εκτέλεση φάουλ από πλευράς Τρικάλων με τον Σακελλαρίδη ο Καραγιάννης από κοντά πλάσαρε τον Πάππο για να σημειώσει το 1-0. Στο 69' τα Τρίκαλα είχαν μια καλή στιγμή με τον Πέντσα που έπιασε δυνατό σουτ για να διώξει πάνω στην γραμμή ο Τσικτσίρης. Στο τέλος η Κύμη πίεσε για την ισοφάριση και στο 90' ο Γεωργουδάκης από πολύ κοντά έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση. Το τελικό σφύριγμα βρήκε νικητή τον ΑΟ Τρικάλων με 1-0