Πέμπτη 14 Απριλίου 2011

ΔΥΟ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΓΙΑ Α.Ο.Χ ΚΑΙ ΛΟΥΚΙΣΙΑ

Με δύο ισόπαλα αποτελέσματα για τις ομάδες της Χαλκίδας ολοκληρώθηκε εχθές η εμβόλιμη αγωνιστική της Δ Εθνικής.
Έχασε την ευκαιρία η ομάδα της Χαλκίδας να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα αφού παραχώρησε ισοπαλία εντός έδρας
Μεγάλος χαμένος βέβαια ο Α.Ο.Χ που παραχώρησε ισοπαλία στις Βρασιές μέσα στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας και παραμένει μια ανάσα από την επικίνδυνη ζώνη. Η ομάδα της Χαλκίδας προηγήθηκε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παπαϊωάννου στο 45΄, όμως πέντε λεπτά μετά την έναρξη του Β μέρους ισοφαρίστηκε από τον Παππά. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι στο 13΄με τον Μπάρλα.

Αντίθετα η ομάδα των Λουκισίων θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη στη Δάφνη Ερυθρών, αφού οι φιλοξενούμενοι του Α.Ο.Λ προηγήθηκαν στο 61′ (0-1) με τον Ντάμπο, ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα ισοφαρίστηκαν με αυτογκόλ του Καραμπά.