Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014

ΑΟ Σκύρου - ΑΟΝ Αρτάκης 1-0

Με αιφνιδιασμό ξεκίνησε ο αγώνας από τους γηπεδούχους. Ο Ξανθούλης από 35 μέτρα κεραυνοβόλησε τον γκολκίπερ της Αρτάκης και άνοιξε το σκορ 1-0.
Στην συνέχει και για το επόμενο 30λεπτο ο αγώνας ήταν νευρικός και χωρίς ιδιαίτερες φάσεις από τις δυο ομάδες. Στο 30' η ομάδα της Σκύρου είχε δοκάρι που οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν ότι η μπάλα είχε περάσει την γραμμή, ενώ στο 43' η Αρτάκη κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Μαστροκώστας και απέκρουσε ο Καραμπίνης. Η λήξη του Α' μέρους βρήκε την Σκύρο να προηγείται με 1-0.
Στην επανάληψη η Αρτάκη μπήκε πιο δυνατά με στόχο την ισοφάριση αλλά οι γηπεδούχοι είχαν κλείσει καλά τις γραμμές τους και δεν επέτρεπαν στους φιλοξενούμενους να τους απειλήσουν με την ισοφάριση. Μετά το 75' η πίεση της Αρτάκης ανέβηκε έκλεισε τους γηπεδούχους στα καρέ τους αλλα το σφύριγμα της λήξης βρήκε την Σκύρο να παίρνει την νίκη με το τελικό 1-0 Στις καθυστερήσεις είδε την κόκκινη κάρτα ο Καμάρας του ΑΟΝ Αρτάκης.